Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Συμπόσιο για την εισαγωγή της δεύτερης/ ξένης γλώσσας στο Νηπιαγωγείο (5-6 Απριλίου 2024) που διοργάνωσε το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης σχεδόν 2 χρόνια μετά την ολοκλήρωση του Προγράμματος Εισαγωγής της Αγγλικής Γλώσσας στο Νηπιαγωγείο. Στο Συμπόσιο συμμετείχαν ακαδημαϊκές και ακαδημαϊκοί, εν ενεργεία νηπιαγωγοί και εν ενεργεία καθηγήτριες και καθηγητές της αγγλικής γλώσσας της ιδιωτικής και της δημόσιας εκπαίδευσης, φοιτήτριες και φοιτητές όλων των κύκλων σπουδών.

Συγχαίρουμε και ευχαριστούμε την κ. Μαρίνα Τζακώστα, Καθηγήτρια του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης και συνεργάτη του Προγράμματος ΕΑΝ για τη φιλοξενία και την άψογη διοργάνωση του Συμποσίου. Ευχόμαστε να πολλαπλασιαστούν τέτοιες πρωτοβουλίες και να συνεχίσουμε να στηρίζουμε ουσιαστικά και δυναμικά το καινοτόμο Πρόγραμμα ΕΑΝ.